Vanausuliste Piirissaar


Toimumise aeg:
Tellimisel

Pisike, 7,5 km² pindalaga ja looduskaitse all olev soine Piirissaar asub Peipsi järve ja Lämmijärve piiril, Eesti ja Venemaa vahel. Sellel puutumata looduse ning haruldaste taime- ja linnuliikidega saarel on kolm küla — Piiri, Saare ja Tooni — ning 30 püsielanikku, kellest  enamik on vene vanausulised. Kohalike põhitegevuseks on kalapüük ja sibulakasvatus. Saarel on püütud säilitada selle eripärast kultuuri ja kombeid. Piirissaare peamisteks vaatamisväärsusteks on vanausuliste kalmistud ja õigeusukirik. Läbi saare on kaevatud kanal, mida mööda paadi või laevaga saareilu nautida saab.

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev sibulakultuuriga Piirissaarel

08:30  Kohtume Laaksaare sadamas, kust väljub reisiparvlaev Koidula (ülesõit kestab u 45 minutit). Oma Piirissaare külastuse käigus tutvume saare külaelu, kultuuri ning tavadega, külastame muuseumi, kus joome samovariteed koos Piirissaare suhkruga. Saare külastuse käigus peame ka pikniku. Tagasi mandrile jõuame orienteeruvalt kell 18.20.

Hind € inimene, kui osalejaid on 6. Hind sõltub osalejate arvust.

Hinnas on ülevedu Laaksaare sadamast Piirissaarde ja tagasi, muuseumi külastus ning giidi teenused. Piknikukorvi palume endal kaasa võtta!

Võimalus tellida juurde lõuna, hind € inimene.

 

Küsi lisainfot ja broneeri saare külastus telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.