Ürgse looduse ja militaarajalooga Aegna


Toimumise aeg:

Aegna on Tallinna lahe kirdeküljel, Viimsi poolsaare tipust loodes asuv 3 km2 suurune maastikukaitse all olev ja kahe alalise elanikuga väikesaar. Aegna loodusväärtusteks on vanad metsad, eriilmelised rannad, väikesed soolaigud ja suured rändrahnud. Aegnal pesitseb ka merikotkas. Rohke metsa ja liivaranna pärast on saar saanud populaarseks puhke- ja väljasõidukohaks. Aegnal on säilinud mitmesugused endised kaitserajatised. Saarele on rajatud matkarajad.

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev Aegnal

 

Meid ootab 5-6 kilomeetri pikkune matk, mille käigus näeme suurt kivikülvi, uudistame eripärast kalmistut ja kivilabürinti, möödume nõiakivist ning uurime erinevaid militaarobjekte. Tutvume omaaegse kasarmuhoonega ja uurime lähemalt rannakaitsepatareid. Meie retk kulgeb läbi ürgmetsa, kus saame osa väga ehedast puutumata loodusest. Matka lõpus külastame endisaegset Ohvitseride Kasiinot ning seejärel suundume mööda Kalavälja teed tagasi sadamasse. Päeva jooksul võtame aega ka ühe mõnusa pikniku pidamiseks.

 

Hind € inimene, kui soovijaid on vähemalt 6.

Hinnas on ülevedu sadamast Aegnale ja tagasi ning kohaliku giidi teenused.  Piknikutoidu palume ise kaasa võtta!

Palume riietuda vastavalt ilmastikuoludele ning panna jalga mugavad jalanõud. Tuleb arvestada, et päev on üsna pikk ning suurema osa ajast viibime matkates.

 

Küsi lisainfot ja broneeri ekskursioon telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.