Tutvumist väärt külakultuuriga Prangli


Toimumise aeg:
Tellimisel

Väike, kuueruutkilomeetrise pindalaga ja kauni loodusega Prangli on püsiasustusega saar Eesti põhjarannikul, kus on säilinud aastasadu tagasi idanema pandud kalurikülakultuur. Pranglil on kolm küla — Kelnase, Idaotsa ja Lääneotsa –, kus kokku elab umbes 100 püsielanikku. Saarel on olemas kõik eluks vajalik, sealhulgas koolimaja, kauplus, arstipunkt, postiasutus, rahvamaja ning restoran. Samuti on saarel kõiksugu põnevaid vaatamisväärsusi, mis annavad aimu saare iidsest ja eripärasest ajaloost. Prangli on kaetud rannaniitude ja männimetsadega, sealt leiab kivikülve ja rändrahne. Saarel elutseb ligi 40 liiki veelinde ning kevaditi võib seal kohata ka hülgeid.

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev eheda kalurikülakultuuriga Pranglil

08.30 Saame kokku Leppneeme sadamas.

09:00 Väljub laev Pranglile (ülesõit kestab u 60 minutit).

Prangli sadamas ootab meid rõõmsameelne kohalik giid nostalgilise veoautoga. Selle veoautoga teeme vahva ringreisi, mille käigus tutvume saare kütkestava looduse ja selle mitmekesiste vaatamisväärsustega, kuuleme muhedaid lugusid ja legende kohalikust eluolust ning saame ülevaate saare ajaloost. Külastame kohalikku muuseumit, loodusmaja, kirikut, kuulsat gaasilätet ja peame mõnusa lõuna.

16.00 Väljub laev tagasi mandrile.

 

Hind € inimene, kui osalejaid on 6. Hind sõltub inimeste arvust.

Hinnas on laevatransport Prangli saarele ja tagasi, kastiautoekskursioon, muuseumikülastus ja lõunasöök.

 

Küsi lisainfot ja broneeri ekskursioon telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.