Pankrannikuga Kesselaid


Toimumise aeg:
Tellimisel

Kesselaid on 1,7 km² pindalaga laid Suures väinas Muhu saarest idas. Tegemist on vanima ja kõrgeima laiuga Eestis. Laiu põhja- ja looderannikul paikneb 7–8 m kõrgune looduskaitse all olev Kesse pank. Saarel leidub rikkalikult kergesti murtavat paekivi. Umbes kolmandik laiust on kaetud vana lookuusikuga, mis on Eesti väikesaartel haruldane ning milles esineb ka harv kuuse-pärnakooslus. Laiu põhjaosas kasvab ka haruldane ussikuuseks nimetatav kuusevorm. Laialdaselt esineb saarel ka lookadastik. Laiu taimestik on liigirikas. Eriti tähelepanuväärsed on laiul kasvavad 17 liiki orhideesid. Muhu saarelt ujuvad Kessulaiule sööma metssead ja põdrad ning suviti on saarel nähtud merikotkast. Saarel peetakse herefordi veiseid ja kitsi, kes aitavad hooldada saare aru- ja rannaniite.

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev Kesselaiul

11.30 Saame kokku Virtsu sadamas.

12.00 Väljub reisiparvlaev Kesselaiule (ülesõit kestab u 60 minutit).

13:15 Alustame oma ekskursiooni Kesselaiul: naudime saare mitmekesist loodust, uudistame selle haruldasi taimi, käime kaunil pankrannikul, vaatame üle tuulepaagi ja peame pikniku.

16.00 Väljub laev tagasi mandrile.

 

Hind € inimene, kui osalejaid on 12.

Hinnas on ülevedu Virtsu sadamast Kesselaiule ja tagasi, giidi teenused ja reisisaatja. Piknikukorvi palume ise kaasa võtta!

 

Küsi lisainfot ja broneeri ekskursioon telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.

Pixel Media