Unikaalne väikesaar Mohni


Toimumise aeg:
Tellimisel

Mohni on 62,5 ha suurune saar Soome lahes Viinistu ranniku lähistel, Lahemaa rahvuspargi territooriumil. Puutumata loodusega Mohni vaatamisväärsusteks on ammustest aegadest laevameeste tähtsaks teejuhiks olnud Mohni tuletorn, Nõukogude aegadest säilinud piirivalve abihooned, kunagi saart katnud pärna-tammemetsast ainsana järgi jäänud kaitsealune põlispuu Mohni pärn, rändrahn Jaanitule kivi, liivaluited, surnuaed ja kivimosaiigid. Mohni saar kuulus kauges ajaloos mungakloostrile. Hiljem aga oli saar legendi kohaselt varjupaigaks piraatidele.

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev kunagises mereröövlite pelgupaigas Mohnil

11.30 Kohtume Viinistu sadamas, kust väljub kaater Mohnile. Saarele sõidame koos toreda saatjaga, kes on mandri ja saare vahel toimetanud juba aastaid. Temalt kuuleme toredaid lugusid saare elust-olust, vahvaid legende ning saame tuttavaks saare ajalooga. Saare külastuse käigus matkame saare risti – põiki läbi ja peame pikniku. Mandrile jõuame tagasi orienteeruvalt kell 17.00.

Viinistul on soovijail võimalus külastada Viinistu Kunstimuuseumi (lisatasu eest).

Hind € inimene, kui osalejaid on 6. Hind sõltub osalejate arvust.

Hinnas on ülevedu Viinistu sadamast Mohnile ja tagasi ning reisisaatja/matkajuhi teenused.  Piknikukorvi palume ise kaasa võtta!

 

Küsi lisainfot ja broneeri saare külastus telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.