Kohatäide

Aksi ehk Väike-Prangli


Toimumise aeg:
Tellimisel

Praegu inimasustuseta, kuid varem paadiehitajate perekonna kodusaareks olnud Aksi, mida tuntakse ka Väike-Pranglina, on 59 hektari suurune saareke Põhja-Eestis Soome lahes, Prangli saare külje all. Tegu on unikaalse loodusega väikesaarega, kuhu on rajatud ka linnukaitseala. Aksi loodeots on kivine, kaguots liivane. Saart katavad mets, heinamaad ja sood. Rannikul on liivaluited, kiviklibulised rannaalad ja maaliline liivarand. Akslasi tunti heade paadi- ja mööblimeistritena, nende paadid ja kiiktoolid olid omal ajal kõrgelt hinnatud. Saarel on säilinud 19. sajandil laotud kivilabürint. Saare lõunaosas on 20. sajandi teisest poolest pärinev tuulepaak.

 

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev kunagiste paadimeistrite pelgupaigas Aksil

11.30 Saame kokku Leppneeme sadamas.

12.00 Väljub laev Väike-Pranglile (ülesõit kestab u 60 minutit).

13.15 Alustame oma ekskursiooni Väike-Pranglil: naudime saare loodust ja rannailu, uudistame kivilabürinti, vaatame üle tuulepaagi ja peame pikniku.

16.00 Väljub laev tagasi mandrile.

 

Hind € inimene, kui osalejaid on .

Hinnas on ülevedu Leppneeme sadamast Aksile ja tagasi, giidi teenused ja reisisaatja. Piknikukorvi palume ise kaasa võtta!

 

Küsi lisainfot ja broneeri ekskursioon telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.

Pixel Media