Mohni saare ekskursioon


Mohni on saar Eru lahe kirdeküljes, Viinistu rannikust 4,5 km kaugusel, mille pindala on 62,5 ha. Saar asub Lahemaa rahvuspargi territooriumil.

Mohni saarel asub majakas koos mitmete Nõukogude piirivalvest järele jäänud abihoonetega. Mohni majakas oli juba ammustel aegadel laevameeste tähtsaks teejuhiks ning kohaks kuhu tormi eest varju minna. Mohni saar oli ka koht, mis pakkus kaitset piiritusevedajatele. Saarel kasvab kaitsealune põlispuu Mohni pärn, mis oli kunagi üks osa saarel kasvanud pärna-tammemetsast, mis legendi kohaselt põletati maha, et võtta peavari aeg-ajalt saarel peatuvatelt piraatidelt.

 

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Oma ekskursioonil Mohni tutvume saare loodusega, külastame tuletorni ja abihooneid ning viskame pilgu peale ka tuletornivahtide kalmistule.

Ekskursiooni saab tellida üle Eesti. Küsi pakkumist info@saarteturism.ee.

Tallinnast väljuva ekskursiooni orienteeruv ajakava:

8.00 Võtab buss lapsed peale kooli eest ja algab sõit Viinistusse.

9.30 Istume kaatritesse ning Mohni saarele jõuame ca 15 minutiga.

10.15 Kõik lapsed saarel. Saarel teeme matka, mille käigus tutvume hästi säilinud puutumatu looduse, kauniste liivaluidete ning kõneka vana pärnapuuga. Saarel paikneb tuletorn koos huvitava kompleksiga, jaanitule kivi, surnuaed, vanad talukohad ja kivimosaiigid. Saarel peame ka pikniku (või lõuna lisatasu eest Viinistu rannarestos).

15.00 Lahkume saarelt.

15.45 Kõik lapsed Viinistul.

16.00 Viinistu Kunstimuuseumi külastus.

17.00 Algab tagasisõit Tallinnasse.

18.00 Buss tagasi kooli ees.

Hind: € lapse kohta, 2 õpetajat või saatjat tasuta kaasa. Hind ilma bussita € ja kehtib üle Eesti. Hind sõltub osalejate arvust.

Hind sisaldab: bussisõitu Tallinnast Viinistusse ja tagasi, laevatransporti Mohni saarele ja tagasi, muuseumi külastust, reisisaatjat ja kohalikku giidi. Hind ei sisalda toitlustust, võimalik tellida eraldi või võtta kaasa oma piknikukorv.

Pakkumine kehtib grupile alates 24 lapsest.

 

Unikaalne väikesaar Mohni on kindlasti külastamist väärt!

Küsi lisa ja broneeri ekskursioon telefonil +372 558 3447 või e-maili aadressil info@saarteturism.ee