Manilaiu ekskursioon


Liivi lahes Kihnu saare ja Tõstamaa poolsaare vahel paiknev 2 km² pindalaga, peamiselt rannaniitude ja kadastikuga kaetud ning maastikukaitse all olev kitsuke Manija (Manilaid) on üks väiksemaid laide Euroopas, kus on elutegevus. See asustati, kui Kihnu elanikele väikseks jäi ning 22 peret sinna ümber kolida otsustasid. Manijal on praegu 35 püsielanikku, kelle põhilisteks tegevusaladeks on kalapüük, kudumine ja küpsetamine. Manilaid on muuseas üheks lemmikpaigaks linnuvaatlejatele.

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Ekskursiooni saab tellida üle Eesti. Küsi pakkumist info@saarteturism.ee.

Tallinnast väljuva ekskursiooni orienteeruv ajakava:

08:45 Algab meie sõit kooli eest Munalaiu sadamasse. Esmaspäeviti ja reedeti saame sõita Manilaiule laevaga „Kihnu Virve“ , muudel nädalapäevadel ja tagasisõidul on meie käsutuses tellimuslaev „Manija Mann“. Väljume kell 11.30 ning sõit kestab orienteeruvalt 5 – 10 minutit

Manija saarele jõudes, võtab meid vastu kohalik rahvarõivastes giid.  Oma jalutuskäigul, kuuleme muhedaid lugusid ja legende Manija saarest, saame tuttavaks ajaloo ning kommetega. Tutvume vaatamisväärsustega, külastame külakeskust, muuseumi ja sööme lõunat.

16.30 Lahkume saarelt.

19.00 Buss tagasi kooli ees.

Hind: € lapse kohta, 2 õpetajat või saatjat tasuta kaasa. Hind ilma bussita € ja kehtib üle Eesti. Hind sõltub osalejate arvust.

Hind sisaldab: bussitransporti Munalaiu sadamasse ja tagasi, laevatransporti Manilaiule ja tagasi, külakeskuse ja  muuseumi külastust, ning  reisisaatjat kogu reisi vältel.

Pakkumine kehtib grupile alates 24 lapsest.

Mereline Manilaid on kogemist väärt!

Küsi lisa ja broneeri ekskursioon telefonil +372 558 3447 või e-maili aadressil info@saarteturism.ee