Unikaalne väikesaar Mohni


Toimumise aeg:
21.07.2024

Hind: 48.00

Mohni on 62,5 ha suurune saar Soome lahes Viinistu ranniku lähistel, Lahemaa rahvuspargi territooriumil. Puutumata loodusega Mohni vaatamisväärsusteks on ammustest aegadest laevameeste tähtsaks teejuhiks olnud Mohni tuletorn, Nõukogude aegadest säilinud piirivalve abihooned, kunagi saart katnud pärna-tammemetsast ainsana järgi jäänud kaitsealune põlispuu Mohni pärn, rändrahn Jaanitule kivi, liivaluited, surnuaed ja kivimosaiigid. Mohni saar kuulus kauges ajaloos mungakloostrile. Hiljem aga oli saar legendi kohaselt varjupaigaks piraatidele.

Kui palju inimesi:

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev kunagises mereröövlite pelgupaigas Mohnis

11:30 Kohtume Viinistu sadamas, kust väljub kaater Mohnile ja alustame oma meeleolukat päeva. Saare külastuse käigus matkame saare risti ja põiki läbi, tutvume saare vana pärnaga, uudistame kivimosaiike ning peame ka ühe mõnusa pikniku. Matka käigus räägime toredaid lugusid saare ajaloost ja legendidest. Mandrile jõuame tagasi orienteeruvalt kell 17.00

Viinistul on soovijail võimalus külastada Viinistu Kunstimuuseumi (lisatasu eest).

Hind 48€ osaleja kohta. Lastele kuni 14 aastat (k.a) 42€.

Hinnas on ülevedu Viinistu sadamast Mohnile ja tagasi ning kohaliku matkajuhi teenused.  Piknikukorvi palume ise kaasa võtta!

 

Küsi lisainfot telefonil +372 558 3447 või meiliaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.