Reis imelisele Osmussaarele


Toimumise aeg:
21.07.2024

Hind: 80.00

Osmussaar on oma suuruselt 14 saar Eestis, pindalaga 4,87 km². Osmussaar asub looderannikul, ligikaudu 7 km kaugusel Dirhami sadamast. Saart mainiti esmakordselt 1250 aastal ja saarel asuvat küla aastal 1429. Põlisasukateks olid saarel rannarootslased, mis on iseloomulik paljudele Lääne-Eesti saartele. Saare hiilgeaegadel elas seal 125 inimest, oli 14 majapidamist, kool, kabel ja 2 paadisadamat. Peamiselt tegeleti kalapüügiga, mille tulemusena hakati aastal 1938 saarel töötlema turska, mis oli Eesti esmakordne.

Saarel on omapärane loodus, kuuludes ka Euroopa Liidu kaitsealade võrgustikku. Enamasti katab saart kadastik, aga jalutuskäigul kohtab ka lehtpuid. Palju on klibuvalle, mis vahelduvad niitude, soode ja järvedega. Saare põhjarannikul on kuni 7 m kõrgune pank, mille lähedal asub raudbetoonist tuletorn, mis on külastajatele avatud.

Lisaks omapärasele loodusele ja tuletornile on saarel uudistamist küllaga: rannarootslaste külaase, kalmistu ning Nõukogude sõjaväe hoonete ja vana kabeli varemed.

Legendi järgi on saarele maetud Skandinaavia tähtsaim jumal Odin ja rannarootslased kutsusid saart ka selle järgi Odensholm’iks.

Kui palju inimesi:

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev imelisel Osmussaarel

11.30 kohtume Dirhami sadamas, kust väljub kaater Osmussaarele. Saarele sõidame koos toreda saatjaga, kes on mandri ja saare vahel toimetanud juba aastaid. Temalt kuuleme toredaid lugusid saare elust-olust, vahvaid legende ning saame tuttavaks saare ajaloo ja loodusega. Saare külastuse käigus sõidame kastiautoga saare risti ja põiki läbi ning peame pikniku. Mandrile jõuame tagasi orienteeruvalt kell 17:00.

Hind 80€ osaleja kohta. Lastele kuni 14 aastat (k.a) 72€.

Hinnas on ülevedu Dirhami sadamast Osmussaarele ja tagasi, kastiauto ekskursioon ja tuletorni sissepääs.  Piknikukorvi palume ise kaasa võtta!

Küsi lisainfot ja broneeri saare külastus telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.