Vanausuliste Piirissaar


Toimumise aeg:
31.07.2021

Hind: 42.00

Pisike, 7,5 km² pindalaga ja looduskaitse all olev soine Piirissaar asub Peipsi järve ja Lämmijärve piiril, Eesti ja Venemaa vahel. Sellel puutumata looduse ning haruldaste taime- ja linnuliikidega saarel on kolm küla — Piiri, Saare ja Tooni — ning 30 püsielanikku, kellest  enamik on vene vanausulised. Kohalike põhitegevuseks on kalapüük ja sibulakasvatus. Saarel on püütud säilitada selle eripärast kultuuri ja kombeid. Piirissaare peamisteks vaatamisväärsusteks on vanausuliste kalmistud ja õigeusukirik. Läbi saare on kaevatud kanal, mida mööda paadi või laevaga saareilu nautida saab.

Kui palju inimesi:

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev sibulakultuuriga Piirissaarel

10.15  Kohtume Laaksaare sadamas, kust väljub reisiparvlaev Koidula (ülesõit kestab u 45 minutit). Oma Piirissaare külastuse käigus tutvume saare külaelu, kultuuri ning tavadega, külastame muuseumi, kus joome samovariteed koos Piirissaare suhkruga. Saare külastuse käigus peame ka pikniku. Tagasi mandrile jõuame orienteeruvalt kell 16.20.

Hind 42€ inimene.

Hinnas on ülevedu Laaksaare sadamast Piirissaarde ja tagasi, muuseumi külastus, giidi teenused ja lõuna.

 

Küsi lisainfot telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.

Pixel Media