Unikaalne väikesaar Mohni – Kohad täis!


Toimumise aeg:
13.07.2019

Hind: 34.00

Mohni on 62,5 ha suurune saar Soome lahes Viinistu ranniku lähistel, Lahemaa rahvuspargi territooriumil. Puutumata loodusega Mohni vaatamisväärsusteks on ammustest aegadest laevameeste tähtsaks teejuhiks olnud Mohni tuletorn, Nõukogude aegadest säilinud piirivalve abihooned, kunagi saart katnud pärna-tammemetsast ainsana järgi jäänud kaitsealune põlispuu Mohni pärn, rändrahn Jaanitule kivi, liivaluited, surnuaed ja kivimosaiigid. Mohni saar kuulus kauges ajaloos mungakloostrile. Hiljem aga oli saar legendi kohaselt varjupaigaks piraatidele.

Kui palju inimesi:

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev kunagises mereröövlite pelgupaigas Mohnis

11.30 Kohtume Viinistu sadamas, kust väljub laev Mohnile. Oma saare külastuse käigus matkame saare risti ja põiki läbi. Saare tutvustajaks on kohalik saarevaht, kes on saarel toimetanud juba aastaid ning teab selle ajalugu ja legende kõige paremini.  Kui saar on uudistatud, peame pikniku. Mandrile jõuame tagasi orienteeruvalt kell 17.00.

Viinistul on soovijail võimalus külastada Viinistu Kunstimuuseumi (lisatasu eest).

Hind 34€ inimene.

Hinnas on ülevedu Viinistu sadamast Mohnile ja tagasi, reisisaatja ning kohaliku matkajuhi teenused.  Piknikukorvi palume ise kaasa võtta!

 

Küsi lisainfot ja broneeri saare külastus telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.

Pixel Media