Tutvumist väärt külakultuuriga Prangli


Toimumise aeg:
06.08.2022

Hind: 49.00

Väike, kuueruutkilomeetrise pindalaga ja kauni loodusega Prangli on püsiasustusega saar Eesti põhjarannikul, kus on säilinud aastasadu tagasi idanema pandud kalurikülakultuur. Pranglil on kolm küla — Kelnase, Idaotsa ja Lääneotsa –, kus kokku elab umbes 100 püsielanikku. Saarel on olemas kõik eluks vajalik, sealhulgas koolimaja, kauplus, arstipunkt, postiasutus, rahvamaja ning restoran. Samuti on saarel kõiksugu põnevaid vaatamisväärsusi, mis annavad aimu saare iidsest ja eripärasest ajaloost. Prangli on kaetud rannaniitude ja männimetsadega, sealt leiab kivikülve ja rändrahne. Saarel elutseb ligi 40 liiki veelinde ning kevaditi võib seal kohata ka hülgeid.

Kui palju inimesi:

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev eheda kalurikülakultuuriga Pranglil

08:40 Kohtume Leppneeme sadamas, kust väljub laev Pranglile (ülesõit kestab u 60 minutit). Prangli sadamas ootab meid rõõmsameelne kohalik giid nostalgilise veoautoga. Selle veoautoga teeme vahva ringreisi, mille käigus tutvume saare kütkestava looduse ja selle mitmekesiste vaatamisväärsustega, kuuleme muhedaid lugusid ja legende kohalikust eluolust ja saame ülevaate saare ajaloost. Külastame kohalikku muuseumit, loodusmaja, kirikut ja kuulsat gaasilätet. Peame mõnusa lõuna ning naudime üheskoos meeldivalt aega. Tagasi mandrile jõuame orienteeruvalt kell 18:00.

Hind 49€ osaleja kohta. Lastele kuni 14 aastat (k.a) 39€, eelkooliealistele 34€.

Hinnas on laevatransport Prangli saarele ja tagasi, reisisaatja kogu ekskursiooni vältel, giidiga kastiautoekskursioon, muuseumikülastus ja lõunasöök.

 

Küsi lisainfot telefonil +372 558 3447 või meiliaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.