Purjetamine Tondisaarele


Toimumise aeg:
Tellimisel

Tondisaar on saar, mille kohta rahvasuu pajatab, et sinna olevat saadetud ohvrikohtadest välja aetud vaimud, tondid ja vanapaganad. Selle paigaga on seotud ka muistendid raiutud puude hingedest. Ühele keset saart teeraja ääres paiknevale kivile omistavad rahvajutud erilist väge. Rannikul asuvat kivihunnikut on peetud maausuliste kabeliks; ilmselt on kivid siiski kokku kandnud lagunev järvejää. Arheoloogide arvates võis siin muinasajal asuda püha hiiesalu. 20. sajandi keskpaigas töötas saarel mõnda aega kohalik majakas,  selle raudsõrestiktorn on säilinud. Samuti on saar kuulus selle poolest, et on ainuke teada olev sisemaal asuv kormoranide pesituspaik.

.

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Ühepäevane Robinsoniretk

10.00 kohtume Oiu sadamas, kust saab alguse meie purjematk. Enne järvele minemist tutvustatakse purjekaid ja räägitakse purjetamise teoreetilisest poolest. Matk saarele kestab sõltuvalt ilma- ja tuuleoludest 3-6 tundi ning selle jooksul on kõigil võimalus kipperi valvsa pilgu all ise kõiki purjeka juhtimiseks vajalikke liigutusi proovida. Paadis on kaasas kohalikku päritolu snäkid ja veidi ka joogipoolist. Saarele jõudes valmistatakse koos üks tõeline robinsonilõuna ja kõigil on võimalus üle vaadata salapärased kivid ja kokku lugeda kormoranipesad. Matkapäeva lõpuks viivad purjekad teid Limnoloogiajaama, kus on võimalik külastada Järvemuuseumi.

Matka saab lõpetada, kas purjekatega seilates tagasi alguspunkti või korraldame autojuhtide transpordi Limnoloogiajaamast Oiule.

Hind € inimene, kui osalejaid on 6.

 

Küsi lisainfot ja broneeri saare külastus telefonil +372 558 3447 või e-postiaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.

Pixel Media