Pankrannikuga Kesselaid


Toimumise aeg:
23.07.2023

Hind: 62.00

Kesselaid on 1,7 km² pindalaga laid Suures väinas Muhu saarest idas. Tegemist on vanima ja kõrgeima laiuga Eestis. Laiu põhja- ja looderannikul paikneb 7–8 m kõrgune looduskaitse all olev Kesse pank. Saarel leidub rikkalikult kergesti murtavat paekivi. Umbes kolmandik laiust on kaetud vana lookuusikuga, mis on Eesti väikesaartel haruldane ning milles esineb ka harv kuuse-pärnakooslus. Laiu põhjaosas kasvab ka haruldane ussikuuseks nimetatav kuusevorm. Laialdaselt esineb saarel ka lookadastik. Laiu taimestik on liigirikas. Eriti tähelepanuväärsed on laiul kasvavad 17 liiki orhideesid. Muhu saarelt ujuvad Kessulaiule sööma metssead ja põdrad ning suviti on saarel nähtud merikotkast. Saarel peetakse herefordi veiseid ja kitsi, kes aitavad hooldada saare aru- ja rannaniite.

Kui palju inimesi:

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev Kesselaiul

11:30 Saame kokku Virtsu vanasadamas (Virtsu Kalasadam), kust väljub laev Kesselaiule (ülesõit kestab u 60 minutit). Oma ekskursiooni Kesselaiul: naudime saare mitmekesist loodust, uudistame selle haruldasi taimi, käime kaunil pankrannikul, vaatame üle tuulepaagi ja peame pikniku. Mandrile jõuame tagasi orienteeruvalt kell 18:00.

Hind 62€ osaleja kohta.

Hinnas on ülevedu Kesselaiule ja tagasi ning loodusgiidi/reisisaatja teenused. Piknikukorvi palume ise kaasa võtta!

 

Küsi lisainfot meiliaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.