Aksi ehk Väike-Prangli


Toimumise aeg:
08.08.2021

Hind: 52.00

Paadiehitajate perekonna kodusaareks olnud Aksi, mida tuntakse ka Väike-Pranglina, on 59 hektari suurune saareke Põhja-Eestis Soome lahes, Prangli saare külje all. Tegu on unikaalse loodusega väikesaarega, kuhu on rajatud ka linnukaitseala. Aksi loodeots on kivine, kaguots liivane. Saart katavad mets, heinamaad ja sood. Rannikul on liivaluited, kiviklibulised rannaalad ja maaliline liivarand. Akslasi tunti heade paadi- ja mööblimeistritena, nende paadid ja kiiktoolid olid omal ajal kõrgelt hinnatud. Saarel on säilinud 19. sajandil laotud kivilabürint. Saare lõunaosas on 20. sajandi teisest poolest pärinev tuulepaak.

 

Kui palju inimesi:

Kategooria: .

Reisikirjeldus

Meie päev kunagiste paadimeistrite pelgupaigas Aksil

11.30 Saame kokku Leppneeme sadamas, kust saab alguse meie päev Aksil. Aksi külastuse käigus naudime saare loodust ja rannailu, uudistame kivilabürinti, vaatame üle tuulepaagi ning peame lõunat. Tagasi mandrile jõuame orienteeruvalt kell 17:00

Hind 52€ osaleja kohta.

Hinnas on ülevedu Leppneeme sadamast Aksile ja tagasi, giidi ja reisisaatja teenused ning lõuna.

 

Küsi lisainfot telefonil +372 558 3447 või meiliaadressil info@saarteturism.ee.

 

*Eesti Saarte Turism OÜ jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt ilmast või muudest ettevõttest mitteolenevatest põhjustest.